Teamowe Mistrzostwa Okręgu PZW Olsztyn w wędkarstwie spinningowym na 2024 rok

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

Okręgowy Kapitanat Sportowy informuje, że Teamowe Mistrzostwa Okręgu PZW Olsztyn w wędkarstwie spinningowym z łodzi - odbędą się w dniach 25 – 26. maja 2024 r. na rozlewisku rzeki Łyny w Redykajnach oraz na jeziorze Trackie w Olsztynie (25.05.2024 r. - I Tura zawodów - rzeka Łyna; 26.05.2024 r. – II Tura zawodów - jezioro Trackie).

Prawo startu mają członkowie Okręgu PZW w Olsztynie z opłaconą składką członkowską PZW na 2024 rok oraz posiadają wykupione zezwolenie na wędkowanie (z brzegu i łodzi).

Zapisy na zawody przyjmowane są do 20 maja 2024 r. (poniedziałek) do godz. 15.30 pod numerem telefonu: 89 527 34 60 (w godzinach pracy biura: od poniedziałku do piątku 7.30-15.30) lub poprzez  Messengera. Nie dopuszcza się zapisów w dniu rozgrywania zawodów. Przy zgłoszeniu należy podać nazwiska zawodników oraz nazwę teamu (team – 2 osoby).

Teren zawodów:

I Tura - rozlewisko rzeki Łyny w Redykajanach (od mostu drogowego w Redykajnach w kierunku Brąswałdu - prawa strona rzeki Łyny);

II Tura - jezioro Trackie w Olsztynie.

Dopuszczone są silniki spalinowe i elektryczne bez ograniczeń mocy.

Łodzie (min. 3,60 m) oraz pontony ze sztywną podłogą (min. 3,60 m).

Miejsce zbiórki:

I Tura - parking przy moście drogowym w Redykajnach.

II Tura - jezioro Trackie od strony ul. Lubelskiej (przy Zajeździe Eljan).

Zbiórka do godz. 7.00.

Do godz. 7.15 każda załoga musi potwierdzić udział w zawodach u Sędziego Głównego (każdy zawodnik musi posiadać przy sobie: legitymację z opłaconą składką członkowską PZW Olsztyn na 2024 rok, kartę wędkarską i zezwolenie na amatorski połów ryb. W przypadku braku któregokolwiek dokumentu – zawodnik nie zostanie dopuszczony do zawodów).

O godz. 7.20 – odprawa techniczna i sprawdzenie łodzi.

O godz. 7.40 nastąpi wypuszczenie jednostek pływających. Wszystkie łodzie w czasie startu będą znajdować się w wyznaczonej strefie.

O godz. 8.00 początek łowienia.

I Tura zawodów (25.05.2024) trwać będzie 7 godzin (8.00-15.00). Do godziny 15.30 spłynięcie na start oraz zameldowanie o tym fakcie do Sędziego Głównego.

ok. 15.30 - ciepły posiłek (obiad).

II Tura zawodów (26.05.2024) trwać będzie 7 godzin (8.00-15.00). Zbiórka i potwierdzenie do godz. 7.15. Do godz. 7.40 nastąpi kontrola łodzi oraz wydanie numerów startowych na II Turę. O godz. 7.45 nastąpi wypuszczenie jednostek pływających. Wszystkie łodzie w czasie startu będą znajdować się w wyznaczonej strefie. O godz. 8.00 start zawodów - początek łowienia. Spłynięcie na start oraz potwierdzenie Sędziemu Głównemu do godz. 15.30 (zdanie miar - koszt zniszczonej lub zgubionej miary pokrywa Team 200 zł).

ok. 15.30 – ciepły posiłek (obiad).

ok. 16.00 – zakończenie zawodów - ogłoszenie wyników Mistrzostw Okręgu PZW Olsztyn w Wędkarstwie Spinningowym na 2024 r.

Zawody sędziowane będą przy użyciu smartfonów i aplikacji xtramarlin. Każda z drużyn ma obowiązek zapoznać się z systemem działania na stronie: https://xtramarlin.pl – znajdują się tam opisy i przewodnik po aplikacji. Dzięki użyciu aplikacji zawodnicy będą mieli wgląd na swoich smartfonach do aktualnych wyników.

Zawodnicy zobowiązani są podczas trwania zawodów do posiadania niezbędnego i wymaganego wyposażenia ratowniczego na każdej łodzi.

Zawody zostaną rozegrane na „żywej rybie”.

Każdy Team musi posiadać siatkę do przetrzymywania ryb lub bakistę przystosowaną do przechowywania ryb. Ryby powinny być przechowywane do momentu potwierdzenia przez sędziego czy ryba została zaliczona po informacji od sędziego ryba zgłoszona musi być natychmiast wypuszczona.

Uwaga! Po stwierdzeniu przez Sędziego Głównego, że dana ryba była już zgłaszana przez team, wówczas następuje dyskwalifikacja teamu z całych zawodów.

W czasie trwania zawodów obowiązuje całkowity zakaz dopływania do brzegu lub innej łodzi (z wyjątkiem łodzi sędziowskiej).

Zakaz używania jako przynęty, żywej lub martwej ryby.

Wędka uzbrojona tylko w jedną sztuczną przynętę.

Zakaz łowienia ryb w pionie oraz zakaz łowienia w trollingu.

Po złowieniu miarowej ryby natychmiast przykładamy rybę do miary (tylko prawym bokiem), robimy zdjęcie, które wysyłamy sędziemu. Po zaliczeniu przez Sędziego rybę wypuszczamy do wody. Ryba w dobrej kondycji musi odpłynąć.

Odległość łodzi od łodzi 75 m.

Do punktacji zalicza się 15 sztuk najdłuższych ryb złowionych przez team.

Punktacja ryb:

okoń – wymiar 20 cm – 100 pkt + 20 pkt za każdy rozpoczęty cm.

szczupak – wymiar 50 cm – 750 pkt + 50 pkt za każdy rozpoczęty cm.

boleń - wymiar 40 cm - 400 pkt. + 50 pkt za każdy rozpoczęty cm.

jaź/kleń - wymiar 25 cm - 200 pkt. + 40 pkt za każdy rozpoczęty cm.

Pod niniejszym Komunikatem na bieżąco zamieszczana będzie lista zgłoszonych Teamów.

Chcesz dodawać komentarze?

Zaloguj się, aby otrzymać dostęp do dodatkowych funkcjonalności serwisu.